FAQ

P: Czym jest strona Pair Puri i czym się zajmuje?
O: Jest to fanowska strona o serii Tennis No Oujisama, która zajmuje się tłumaczeniem mangi, anime, doujinshi oraz dostarczaniem nowości. Można też tu znaleźć twórczość fandomu na temat PoT.

P: Czym jest PoT, NPoT?
O: Jest to skrót tytułów: Prince of Tennis oraz New Prince of Tennis.

P: Co znaczą: Tennis no Oujisama i Shin Tennis No Oujisama?
O: Są to japońskie, zromanizowane nazwy Księcia Tenisa (Prince of Tennis)

P: Kto jest administratorem/szefem?
O: Troll343. Bezsprzecznie.

P
: Kiedy kolejny rozdział New Prince of Tennis?
O: Kiedy tylko będzie czas na jego wykonanie. By pojawił się szybciej możesz zgłosić się do pomocy jako edytor! Więcej w zakładce ->Rekrutacja<-.

P: Dlaczego nie potrzebujesz nikogo do tłumaczenia mangi New Prince of Tennis?
O: Z czystego egoizmu. Tłumaczenie nie zajmuje mi wiele i jestem w stanie robić je często, to edycja zajmuje mnóstwo czasu jak dla jednej osoby. Jest to projekt z którym żyję od 2008r., więc nie chciałabym oddawać go komuś innemu. Co innego z edycją... Jej się chętnie pozbędę.

P: Z jakiego języka wykonywane jest tłumaczenie?
O: Zależy co jest pod ręką. Najczęściej i najchętniej z j. angielskiego, czasem z japońskiego a nawet zdarza się, że z j. hiszpańskiego.

P: Czy mogę wrzucić Wasze projekty na chomikuj/*wstaw nazwę strony*?
O: Absolutnie NIE. Tylko strona Pair Puri ma prawo do rozpowszechniania swoich tłumaczeń. To prawo przysługuje również Akuma Love, ponieważ zawarto ugodę.

P: Dlaczego na stronie Akuma Love widnieją rozdziały z tej strony?
O: Ponieważ zawarto ugodę (dawno, dawno temu). Ja dostarczam tłumaczenia do Prince of Tennis i wstawiam rozdziały na swoją stronę, w zamian mają zgodę na wstawianie rozdziałów New Prince of Tennis na swoją, przy której również mi pomagali.

P: Czy zgadzacie się na tzw. jointa?
O: Oczywiście! Na stronie pojawiło się kilka jointów i zgadzamy się na praktycznie każdy!

P: Jakie stanowisko preferujesz podczas robienia jointa?
O: Tłumacz. Tłumacz i jeszcze raz tłumacz. Kocham tłumaczyć, dlatego wzięłam się za tą mangę! Nie pogardzę innym, jednak moje zdolności edycji nie należą do dobrze rozwiniętych...

P: Co to doujinshi?
O: Krótko mówiąc są to dzieła opierające się na oryginale, mogą opowiadać historię z różnych perspektyw, rozwinąć fabułę po zakończeniu oryginału, lub opowiedzieć zupełnie inną, zachowując tych samych bohaterów.

P: Czemu doujinshi podzielone są na działy?
O: Jako iż świat Prince of Tennis jest zbudowany głównie z mężczyzn, prawie wszystkie doujinshi są tworami yaoi, jednak nie każdy je lubi, dlatego by nie zniesmaczyć czytelników są one podzielone na kategorie.

P: Co znaczy shounen-ai, yaoi i "inne"?
O: Shounen-ai to, krótko mówiąc, chłopięca miłość, gdzie fabuła skupia się na uczuciu i pocałunkach. W yaoi chodzi głównie o miłość fizyczną, choć nie wyklucza psychicznej. W dziale "Inne" można znaleźć historie niezawierające miłości.

P: Czy dodacie rozdziały na *strona z mangą online*?
O: Za to odpowiada grupa Akuma Love, a ja za nic w świecie nie wiem jak się za to trzeba zabrać.

P: Czy mogę dołączyć do tej grupy?
O: Oczywiście! Zapraszam tu ->Rekrutacja<-.

P: Czy mogę wybrać więcej niż jedno stanowisko?
O: Pewnie! Nie ma żadnych przeciwwskazań!

P: Co jeśli nie umiem *wstaw daną funkcję* a chciałbym się nią zajmować?
O: Uważam, że praktyka czyni mistrza, więc nawet jeśli nie umiesz wykonywać danej rzeczy, należy nauczyć się podstaw a razem coś wymyślimy :) Trudniejszą sprawą jest edycja ale kiedyś/gdzieś trzeba zacząć, prawda?

P: Link do *X* nie działa! Co robić?
O: Poinformuj o tym w komentarzu/chacie/mailu.

P: Jak się z Wami skontaktować?
O: Możesz napisać komentarz lub napisać na chacie, jednak najszybszą drogą będzie e-mail, którego znajdziesz tu ->Kontakt&Wymiana<-.

P: Czy wymieniacie się bannerami/buttonami? Jak to zrobić?
O: Oczywiście, że się wymieniamy! Twój banner/button będzie widniał po lewej stronie. Żeby się wymienić wystarczy napisać maila, znajdziecie go tu ->Kontakt&Wymiana<-.

P: Strona nie wyświetla mi się prawidłowo!
O: Szablon dostosowany jest do przeglądarki Google Chrome i Mozilla Firefox. Nie mam wpływu na wygląd w innych przeglądarkach.

P: Nie prowadzę strony o PoT, ale prosiłbym o pomoc w tłumaczeniu/edycji/itp. Czy jest taka możliwość?
O: Pewnie, że tak! Jedyne, czego oczekuję w zamian to creditsów i zamieszczenia linku do strony Pair Puri :) W zamian zareklamuję Was na mojej stronie.

P: Czym są krótkie teksty na początku i końcu każdego rozdziału?
O: Są to teksty dodawane przez wydawnictwo, przeważnie przez edytorów, którzy zazwyczaj znają historię może kilka rozdziałów wprzód. Nie są to jednak słowa mangaki!

Komentarze